PCTI w polskiej delegacji na Three Seas Initiative Business Forum w Słowenii

2019-06-14 | Autor:


W dniach 5 i 6 czerwca 2019 roku przedstawiciele Polsko-Chorwackiego Towarzystwa Inwestycyjnego S.A. mieli zaszczyt być częścią polskiej delegacji Three Seas Initiative Business Forum w Ljubljanie wśród 400 osób z sektora prywatnego i rządowego z krajów obszaru Trójmorza.
PCTI w polskiej delegacji na Three Seas Initiative Business Forum w Słowenii
Gospodarzem Three Seas Initiative Business Forum był premier Słowenii - Marjan Šarec. Forum poruszało następujące zagadnienia w debatach panelowych: transport i sieci transportowe niezbędne dla zrównoważonego rozwoju społeczno-gospodarczego regionu, zrównoważone wykorzystanie energii jako kluczowy czynnik w walce ze zmianami klimatycznymi, transformacja cyfrowa i bezpieczeństwo cybernetyczne. Długoterminowa perspektywa rozwoju krajów 3SI będzie zależała głównie od ich zdolności do wspierania innowacyjności w gospodarce i realizacji projektów strategicznych w wybranych obszarach. Oprócz debat tematycznych, odbył się panel inwestycyjny w którym udział wzięli przedstawiciele najważniejszych europejskich instytucji finansowych, a także panel liderów, na którym był obecny również Prezydent RP - Andrzej Duda.

Three Seas Initiative Business Forum to wspaniała okazja do tworzenia sieci kontaktów i prowadzenia dyskusji zorientowanych na postęp i współpracę. Jesteśmy dumni, że mogliśmy być częścią tak elitarnego wydarzenia. 
 

Galeria zdjęć z tego wydarzenia