Pierwszy w historii PCTI Business MeetUp w Chorwacji - 06-08 kwietnia 2020 / Sibenik

2020-02-28 | Autor:


PCTI Business MeetUp to pierwszy w historii event biznesowo-towarzyski skupiony w całości na integracji środowisk biznesowych z Polski i Chorwacji. To szansa dla polskich firm zainteresowanych rynkiem Chorwacji oraz innych krajów bałkańskich.
Pierwszy w historii PCTI Business MeetUp w Chorwacji - 06-08 kwietnia 2020 / Sibenik
Wydarzenie skierowane jest głównie do polskich przedsiębiorców rozważających ekspansję na rynek chorwacki, ze szczególnym naciskiem na branżę turystyczną i hotelarską, nieruchomościową oraz branże wspierające – producentów mebli, armatury łazienkowej, stolarki okiennej i drzwiowej, firmy z branż przetwórstwa mięsnego, producentów z branży spożywczej, producentów tekstyliów i kosmetyków, przetwórców produktów rolniczych.

Udział branży turystycznej w PKB Chorwacji to ok 19,6%. Sektor oficjalnie zapewnia zatrudnienie 11% mieszkańców Chorwacji. Biorąc pod uwagę udział sektora turystycznego w krajowej gospodarce oraz ciągły jego rozwój (5-7% wzrostu rok do roku, 17 mln turystów w 2019 roku), rynek chorwacki oferuje wyjątkowy potencjał dla firm mogących wspierać dalszy rozwój szeroko pojętej turystyki w regionie.

Z uwagi na umiarkowany potencjał wewnętrznej realizacji popytu generowanego przez turystów oraz operatorów turystycznych obecnych w regionie, Chorwacja tworzy doskonałe warunki do ekspansji podmiotów zagranicznych.

PCTI Business MeetUp to wydarzenie, podczas którego przedsiębiorcy polscy i chorwaccy będą mogli porozmawiać o wzajemnych potrzebach i odnajdywać możliwości współpracy.

Honorowymi gośćmi wydarzenia będą m.in. Honorowy Konsul Chorwacji w Polsce, Burmistrz miasta Sibenik oraz najbardziej znany polski chorwatofil - Robert Makłowicz. Patronat nad wydarzeniem objęła Krajowa Izba Gospodarcza.

W programie wydarzenia m.in.:
• Rynek turystyczny w Chorwacji – obecna sytuacja, perspektywy rozwoju, nowe kierunki i trendy
• Rynek nieruchomości w Chorwacji – potencjał dla firm z branży budowlanej
• Klaster turystyczno-nieruchomościowy
• Perspektywy współpracy między firmami polskimi i chorwackimi
• Spotkania networkingowe dla przedsiębiorców polskich i chorwackich
• Podobieństwa i różnice kulturowe Polski i Chorwacji oraz ich wpływ na prowadzenie biznesu • Uroczysta kolacja w Dalmatyńskiej wiosce

PCTI Business Meetup odbędzie się w najbardziej prestiżowym centrum konferencyjnym w Chorwacji - Amadria Park Convention Centre w Šibeniku. Amadria Park oddalony jest jedynie o 50 km od lotniska w Splicie, co czyni go idealną lokalizacją do organizacji międzynarodowych eventów i konferencji biznesowych.

Na terenie kompleksu znajduje się również ****+ Hotel Ivan, w którym zakwaterowani będą wszyscy goście wydarzenia. Wierzymy, że wspólne rozmowy i możliwość integracji również poza salami konferencyjnymi przynosi wymierne korzyści dla rozwoju biznesu.

Kontakt dla zainteresowanych uczestnictwem: meetup@pcti.pl